Lionel Messi ka bërë një premtim nëse Argjentina fiton Kupën e Botës

 

 

Lionel Messi, si dhe Sergio Aguero, kanë bërë një premtim  nëse Argjentina fiton Kupën e Botës 2018.

La Albiceleste ishin në prag të mos kualifikimit për Rusi 2018 por Messi mendoi per kete pjese.

Ylli i Barcelonës kundër Ekuadorit beri nje tre golesh mahnitëse për të dërguar ekipin e tij ne Rusi 2018.

Dhe përpara miqësoreve ndërkombëtare, Messi foli per kanalin argjentinas TyC Sports. Gjeja qe ra me shume ne sy nga intervista ishte premtimi që ai beri.

Nëse Argjentina fiton Kupën e Botës, Messi ka premtuar të ecë nga Rosario, vendlindja e tij, deri në San Nicolás, një udhëtim prej rreth 68 km që mund të zgjasë deri në 14 orë.

Kush e kishte idenë? Gazetarit Martín Arevalo i lindi ideja e ktij rrugetimi te gjate.

“Leo, le të bëjmë një premtim së bashku në qoftë se jeni gati për këtë. Kam besim në ekipin kombëtar. Ne shkojmë në San Nicolás nëse jemi kampionë, a jeni gati për të?” Ai tha nëpërmjet Barca Blaugranes.

“Natyrisht!” Messi u përgjigj i vendosur.

Kur e beri zyrtare te gjithe habiten

Për më tepër, Arevalo gjithashtu beri pjese te ketij premtimi dhe Sergio Agueron i cili është gjithashtu pranoi.

Arevalo: Meqenese Lionel Messi premtoi të shkojë në San Nicolás, ju do beheni pjese e ketij udhetimi?

Agüero: Kjo është afër Rosario, San Nicolás. është rruges për në Buenos Aires.

Arevalo: Ne do shkojme. A do vish, nëse ne jemi Kampionët Botërorë? Ju mund të thoni dhe jo.

Agüero: Sigurisht. Shkojme. Ku do të largohemi?

Arevalo: shtëpia e Messit

Agüero: Dhe ku shkojmë?

Arevalo: Në San Nicolás. Është vetëm 50 km.

Agüero: Oh, asnjë problem atëherë. Do të shkojmë atje

Do Messi dhe Co të ecin nga Rosario në San Nicolás?

.