‘Messi eshte sikur nje Zot’

Lidhur me artikullin:

Legjenda e Bayern Munchen, Franz Beckenbauer e ka etiketuar Lionel Messin si nje ‘Zot’ dhe besojne se Katalanasit e mbeshtesin suksesin e ketij sezonit mbi supet e tij. 27-vjeçari eshte rikthyer ne formen e tij me te mire, pasi sezonin e kaluar ishte katastrofal. Barcelona ne La Liga gjendet dy pike para Realit, luan ne gjysme-finalen e LK ndaj Bayernit dhe eshte ne finalen e Kupes se Mbretit, ndaj Bilbaos. ”Ai eshte nje lojtar hyjnor, ai eshte si nje ‘Zot’. Shpresat e Barcelones jane te varur tek Messi”, perfundoi ai.

Burimi: veqsport.com