Milioneret e Bundesliges, Ribery i pari, jane edhe dy shqiptare!

Lidhur me artikullin:

Pas zgjatjes te kontrates te Marco Reus, mediat gjermane kane publikuar listen e lojtareve me te paguar ne skuadrat e Bundesliges.

Frank Ribery eshte lojtari me i paguar te Bayern dhe ne Bundesliga. Ribery perfiton 10.5 milion euro ne sezon. Luiz Gustav eshte lojtari me i paguar te Wolfsburg, Boateng te Schalke, Reus te Dortmund.

Ne listen e me te paguarve jane edhe dy shqiptare te dy skuadra te ndryshme. Granit Xhaka eshte lojtari me i paguar te Monchengladbach me 2.5 milion euro, aq sa fitojne Raffael e Stranzl. Te Freiburg Admir Mehmedi eshte me i paguari bashke me talentin Petersen.

Burimi:Indeksionline