Ne lufte me shapka dhe kallashnikov

Nje vajze e re rreth 25 vjec i eshte bashkuar forcave separatiste ruse ne Ukraine. Me shapka, jeans dhe syze dielli por me nje kallashnikov ne dore vjaza e re i eshte bashkuar forcave ruse ne Ukraine. Ajo duket si nje miksim i Lara Croft dhe Paris Hilton.

luftetarja 4

Eshte fotografuar ne nje fshat rreth 25 kilometra larg qytetit te Donetsk ku zhvillohen luftime. Per vajzen qe me shume duket si modele, pasi cdo gje ne trupin e saj duket perfekte (nuk ka asnje te gervishtur) nuk dihet asgje. As aryseja perse ajo i eshte bashkuar separatisteve. Fotografite jane shkrepur nga nje fotograf i agjensise franceze AFP dhe vajza duket qarte se eshte duke patrulluar se bashku me ushtare rus. Disa media europiane raportojne se e gjitha kjo eshte nje propagande e Rusise per te corientuar reporteret europiane qe jane ne zonat e krizes ne Ukraine.

luftetarja 5