Arsene Wneger dihet qe i pelqen futbollistet e rinj ne moseh. Per M'Baye Niang eshte gati te derdhe ne arkat e Milan 35 milione euro

Nga Lukaku te Gianluigi Donnarumma. Merkato e futbollit do te thyeje cdo limit (Foto)

Ne janar te vitit 2017 do te rihapet merkato e futbollit. Edhe pse ne gjate kesaj merkatoje drejtuesit e klubeve nuk shpenzojne shuma te medha per futbollistet, gjate kesaj periudhe hidhen piketat per merkaton e veres. Dhe merkato e veres 2017 do te jete spektakolare. Do te thyeje cdo barriere.

Edhe klubet gjermane duket se do te shpenzojne shume te medha per nje futbollist. Bayern eshte gati te paguaje 73 milione euro per sulmuesin belg Romelu Lukaku.

Ne fotogaleri ju paraqesim disa nga futbollistet qe mund te ndryshojne skuader gjate veres se ardhshme.