Nisin pergatitjet per formimin e qeverise se re kosovare

Ka nisur takimi mes krereve te koalicionit, LDK-AAK-Nisma, thone burime te Gazetes Express te afert me tre lideret.
Sipas tyre, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kane shkuar ne zyren e Kryeparlamentarit, Isa Mustafes, per t’u marre vesh rreth hapave te ardhshem per krijimin e Qeverise se re, te koalicionit LDK-AAK-Nisma.

“Ne kete takim, pritet te sqarohet shumeçka rreth Qeverise se re”, tha nje burim i besueshem per Gazeten Express.