Peek ju ndihmon te zgjidhni udhetimin e endrrave

Peek ju ndihmon te zgjidhni udhetimin e endrrave

Mendoni sesa ore ju duhet te harxhoni per te kerkuar nje destinacion per pushimet tuaja. Ku te shkoni, cfare te beni dhe ku te ushqeheni gjate kohes qe planifikoni udhetimin tuaj? Informacioni per te cilin keni nevoje eshte i shperndare ne nje pafundesi faqesh qe angazhohen per udhetime, cka e ben shume te veshtire perzgjedhjen, sidomos kur jane ne gjuhe te huaja.

Ruzwana Bashir e kupton pengesen tuaj. Kjo eshte arsyeja pse ajo ka lancuar faqen “Peek” te cilin e pershkruan si “Tryeze e lire per aktivitete”, ne vitin 2012. Kjo faqe perllogarit  aktivitetet neper qytetet ne te gjithe Boten – Londer, Chicago, Napa dhe shume te tjere. Ne kete menyre ju mund te keni liri perdorimi te librit te aktiviteteve, ne te cilat perfshihen shijimi i veres, udhetim me balona dhe shetitje neper Siene.

Ndoshta elementi me i kendshem i kesaj faqeje eshte “Perfect Days“, qe permban intineraret 24-oreshe te njerezve te famshem si dhe njohuri te pergjithshme mbi vendin qe doni te vizitoni.  

Ruzwana Bashir eshte ish-presidente e Oxford Union, me nje talent te shkelqyer, e cila ka marre MBA-ne nga universiteti i Harvard ne vitin 2010, ku ishte nje student me burse te plote ekselence. Keshtu, nuk eshte cudi qe ajo arriti te merrte Jack Dorsey-n (Bashkethemeluesi i Twitter dhe Square) dhe Eric Schmidt (Google CEO)  per t’u bere pjese e projektit te Peek qe qarkullon rreth 1.4 milione dollare qe prej krijimit te saj.


  • Blerina

    Pershendetje nga Gjermanija . Dua Ta di demethenjen e nje enderre qee ma tregonte sod mamaja ime,dhe ajo me tregoj se me kishte par enderr mbrem dhe se kishte shkuar motra dhe dy vllezerit ne Kosov tek shtepija e Prinderve,dhe tani kisha mberritur edhe un me vajzen time dhe burrin, burri kishte pasur pantollona te bardh veshur dhe Un plot fytyren me qime te gjataa, dhe vajza ime ishte diqyshna si nje lloj kutije e vogel qee kishte nena ime ne dor duke mbajtur dhe se asaj i kishte ra kutija (vajza ) nga dora… Edhe aty ju kishte nderprer Endrra & Gjumi menjeher, ishte ber shum Merak per Mua ,prandaj me telefonoj sod menjeher dhe me pyeste se a jam miir..

  • Brunilda Dervishi Luzi

    kusherira ime ka pa enderr sikure pret nje femije dhue lindur nga nje grua .ckuptim ka ju lutem