Ja arsyet perse ai ju refuzon!

Lidhur me artikullin:

Do t’ju bindim, qe madje edhe meshkujt me se shumti e duan seksin, ndonjehere thjesht nuk jane te gatshem per te.  Tani do t’jua sqarojme perse kjo gje eshte normale dhe çka duhet te beni ne menyre qe ai serish te filloje te mendoje per intimitetin.

Nje prej revistave me te njohura te kesaj kategorie, “Esquire”, ka publikuar kete sondazh, i cili zbulon arsyet qe e bejne ate “te s’qullet” ne shtrat.

Gati kur do ti!
Edhe pse pretendohet se meshkujt kane deshire me te larte seksuale se sa femrat, kjo nuk do te thote qe ata mendojne per seksin gjate gjithe kohes. Ndaj, nese ai te refuzon, mos u ndje e ofenduar. Thjesht nuk eshte ne gjendje! Ne vend qe te deshperohesh, perdor aftesite e tua joshese per ta bere ate te interesuar.

Pozicione te reja? Mbase!
Per meshkujt, risite jane erezat e jetes. Vleresoje faktin nese ai te propozon te provoni diçka te re. Nuk eshte e thene qe pozicioni i misionarit te jete i vetmi, apo jo?!

Ankesa mbi seksin oral
OK, mbase edhe thjesht mund ta kerkoje, por kur ai dergon sinjale se deshiron seks oral, thjesht mos bej indiferenten. Meshkujve iu pelqen seksi oral dhe deshirojne gjithashtu edhe te anasjellen.

Qendrimi si “hu”
Te rrish shtrire pa levizur as majen e gishtit teksa ai ben te gjithe “punen”, nuk eshte aspak e kendshme. Bashkoni energjite, edhe nese ai eshte mbi ty. Jep diçka nga fantazia jote seksuale, pasi ne kete menyre do te ndiheni mire qe te dy.

Embargo ndaj depilimit
Ai mund te jete nga ata qe filmi iu ka mbetur ne vitet ’70, por ja qe ne pjesen me te madhe meshkujt e vleresojne estetiken tek nje femer. Kembet dhe organi gjenital jane mjaft te rendesishem per te.

Nuk dua te jem spontane!
Po, seks mund te besh kudo: ne pyll, ne fushe, ne makine, ne ashensor, ne dhomat e zhveshjes… mjafton te jesh spontane dhe ai do ta vleresoje.

E turpshme per t’u treguar
Nese ai nuk po te prek aty ku duhet dhe ti nuk ndihesh aspak e eksituar, atehere flit! Meshkujt e vleresojne kete. Nese ai nuk e kupton ne fillim, gradualisht do ta mesoje.

Thonjte
Thonjte e vendosur lehte ne kurriz dhe ngulja e tyre ne momente eksitimi, jane dy gjera krejt te ndryshme. Meso diferencen!

Asnje tingull!
Nese nuk shpreh diçka, te pakten bej nje peshperime. Si mund ta kuptoje ai, nese te pelqen apo jo marredhenia, kur ti nuk leshon asnje tingull? Meshkujt e vleresojne kete, por mos harro: ekstremi i kundert eshte po njesoj i papelqyer.

Orgazem e shtirur
eshte nje ide shume e gabuar. Nese ai mendon se ti po kenaqesh, kur ti ne fakt nuk po shijon asgje, atehere atij i forcohet ideja se levizjet e momentit jane te duhurat per ty. Kjo eshte e gabuar, pasi me shume se sa per kenaqesine e tij, ti po demton marredhenien tuaj, duke dhene sinjale jo te duhura.

Ndodh dhe nuk jam i pari!
Ndodh! Po, ndodh, dhe ju lutem pranojeni! Nuk do te thote qe ti nuk e josh me, qe nuk e kenaq, qe nuk i pelqen me trupi yt, thjesht ndodh. eshte nje mungese ereksioni, kaq! Mos tento ta ngushellosh, por vepro normalisht.

Pyetjet fatale
Me siguri qe ty nuk do te te pelqente qe ai te pyeste: “Ishte mire per ty?”. Epo, varianti femeror i kesaj pyetjeje eshte: “Ç’do te ndodhe tani me ne?”. Pergjigjja e thjeshte dhe e vetme eshte: ishte seks. Diskutimet mbi angazhimin ne marredhenie mund t’i beni dhe me vone.

 


Video: