Philipp Lahm e ka nje kerkese per Pep Guardiolen

Lidhur me artikullin:

Philip Lahm e ka nje kerkese per Pep Guardiolen. Ylli gjerman deshiron qe Pep te vazhdoi kontraten me Bayernin dhe bashke me te edhe ai te pensionohet te Bayern.
“Guardiola duhet te firmose kontraten e re. Ai eshte nje trajner i madh dhe une deshiroj shume qe kur te largohem nga futbolli i luajtur, ai te jete ende ne stolin e skuadres.
Gjithsesi, per momentin nuk varet asgje nga deshira e klubit apo lojtareve sepse puna e nje trajneri eshte shume intensive dhe te Bayerni tekniku ka nje ngarkese me te madhe. Te drejtosh nje ekip si Bayerni kerkon shume energji.
Ne duhet t’i japim kohe trajnerit pasi ai ka nevoje te mendohet gjate per te vendosur te ardhmen e tij” ka thene Lahm.

Burimi: Indeksonline