Ronaldo: Ja trofeu me i dashur ne  karriere

Lidhur me artikullin:

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka vequar triumfin ne edicionin e kaluar te Liges se Kampioneve, si momentin me te bukur ne karrieren e deritashme.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thene se trofeu i edicionit te kaluar te Liges se Kampioneve, i dhjeti jubilar i gjigantit madrilen, eshte me i dashuri per te, deri me tani ne karrieren si futbollist.
Los Blancos mposhten ne finale Atletico Madridin pas vazhdimeve me rezultat 4:1, duke e fituar titullin e dhjete jubilar te kampionit te Evropes.
Dhe, ky eshte suksesi me i dashur i Ronaldos.
“Triumfi i Liges se Kampioneve ne Lisbone, ne stadiumin Da Luz, ka qene nje prej momenteve me te bukura, dhe me te rendesishme ne karrieren time”, u shpreh Ronaldo, per te perditshmen portugeze “O Jogo”.

Burimi:Lajmi.net