Samsung Galaxy A9 Star dhe A9 Star Lite

Samsung Galaxy A9 Star dhe A9 Star Lite bënë një paraqitje në internet pak pasi filloi dalja në treg të Galaxy S Light Luxury. Me emrin SM-G8850, smartfoni pretendohet të jetë pjesë e serisë Galaxy A9 Star.

Galaxy A9 Star pretendohet se ka një dizajn të ngjashëm me serinë A të smartfonëve. A9 Star ka një dizajn me ekran të plotë. Qelqi mbrapa strehon kamerat e dyfishtë vertikalisht të përafërta me skanerin e gjurmëve të gishtave të sheshuar, i cili ka skajet e rrumbullakosura që çojnë në një pamje më harmonike me dizajnin.

Pjesa e poshtme e kornizës strehon portën USB të ngarkimit të tipit C të rrethuar nga altoparlanti dhe priza e kufjeve 3.5 mm në të majtë. Është mirë që Samsung të mos e lëshojë jack-un e kufjeve.

Sipas TENAA, A9 Star (SM-G8850) do të shfaqë një ekran AMOLED prej 6.28 inç me rezolucion 1080x2220p.

Pothuajse ka të njëjtat dimensione si S9 + dhe është mundësuar nga një bateri 3700mAh. Konfigurimi i dyfishtë i kamerës në pjesën e prapme përbëhet nga sensorë 12MP dhe 5MP ndërsa kamera e përparme është me 24MP. A9 Star do jetë me Android 8.0 Oreo mbështetur nga 4GB RAM dhe 64GB storage në bord. /ose.al