Samsung lançon modelin e ri të Galaxy J7 Prime

E themeluar në vitin 1969 si Samsung Electronics Industries, me seli në Korenë e Jugut, Samsung Electronics sot bën çdo gjë nga televizionet deri te gjysmëpërçuesit. Ajo lançoi smartphone e saj të parë Android në vitin 2009 dhe tabletin e parë Android në vitin 2010. Kompania është ndër lojtarët më të mëdhenj në tregun e smartphone-ve në botë. Lançimi i fundit i Samsung është Galaxy J7 Prime 2. Telefoni i mençur u lançua në Mars të vitit 2018. Telefoni vjen me një ekran me prekje prej 5.50 inç me një rezolucion 1080 piksele në 1920 piksele.

Samsung Galaxy J7 Prime 2 ka procesor 1.6 GHz octa-core Exynos 7 Series dhe vjen me 3GB RAM. Telefoni përmban 32GB hapësirë të brendshme që mund të zgjerohet deri në 256GB nëpërmjet një karte microSD. Sa i përket kamerave, Samsung Galaxy J7 Prime 2 është i përbërë nga një aparat fotografik primar 13 megapiksel në pjesën e pasme dhe një kamerë para 13 megapiksel për selfie.

Sistemi i operimit të Samsung Galaxy J7 Prime 2 është Android 7.0. Përmasat 151.70 x 75.00 x 8.00 (lartësi x gjerësi x trashësi) dhe peshon 170.00 gram.

Samsung Galaxy J7 Prime 2 është një smartphone me dy karta SIM (GSM) që pranon Nano-SIM. Opsionet e lidhjes përfshijnë Wi-Fi, GPS, Bluetooth, kufje, 3G dhe 4G (me mbështetjen për Band 40 të përdorur nga disa rrjete LTE në Indi). Sensorët në telefon përfshijnë Sensorin Proximity dhe Akselerometrin.