Shpallen kandidaturat e ‘Top Awards 2016’

Naten e kaluar jane zgjedhur nominimet per ‘Top Music Awards’.
Yje te shumta qe ishin prezent jane njoftuar per shpalljen e nominimeve per te gjitha kategorite konkurruese ne Top Music Awards per kete vit.
Top Music Awards eshte nje nder evenimentet qe synon te jete nder me te rendesishmit ne sknene muzikore shqiptare.
Gjate ketij viti ne ‘Top Music Awards’ kane qene konkures shume kenge te bukura dhe kengetare te ndryshem, transmeton Indeksonline.
Keto jane nominimet:

Ne kategorine “Female artist of the year” jane te nominuara Elvana Gjata, Era Istrefi, Kida, Enca Haxhia dhe Nora Istrefi.

Ne kategorine “Male artist of the year” jane te dominuar Alban Skenderaj, Ledri Vula, Flori Mumajesi, Noizy e Capital T.

“Videoklipi i vitit” eshte ne konkurence ne mes “Hitman” te Capital T, “King”-Ledri Vula, “Era”- Mc. Kresha ft Gjurmet, “A e man men”-Troja, dhe “Liri”- Duffy ft Mixey.

Ne kategorine “Group of the year” konkurentet jane “Etnon”, “Nrg Band” , “Asgje sikur dielli”, “Troja” dhe “Kaos”

Ndarja e ketyre çmimeve do te behet me 24 qershor ndersa me poshte mund te mesoni edhe te nominuarit ne kategori te tjera.

AVANTGARDE ARTIST
Era Istrefi
Edona Vatoci
Noizy
Mc Kresha

TAR HIT OF THE YEAR
Dhurata Dora- Numrin e ri
Nrg Band ft, Dj Aldo- Mos u ndal
Majk ft. Gheto Geasy- S’jena mo
Alban Skenderaj- Une edhe ti
Samanta Karavella- Asnjo si une

MY MUSIC HIT OF THE YEAR
Mozzik- Dhezu
2Ton- Ani nasht
Elvana Gjata- Love me
Ledri-Srmn
Noizy-Grande

COLLABORATION OF THE YEAR
Ledri ft Era Istrefi- Shume pis
Elvana Gjata ft. Bruno- Love me
Gheto Geasy ft. Majk- Sjena mo
Kida ft. Mozzik- Premtimet
Flori Mumajesi ft 2po2-Gone Girl

ARTIST TO WATCH
Bruno
Mozzik
Alban Ramosaj
2Ton
Kida

SONG OF THE YEAR
Era Istrefi- Bonbon
Majk ft. Gheto Geasy- S’jena mo
Elvana Gjata ft, Bruno- Love me
Era ft. Ledri- Shume pis
Noizy- Number one
Kida ft. Mozzik- Premtimet
2Ton- Ani nasht
Flori Mumajesi ft. 2po2- Gone Girl
Mc Kresha ft. Gjurmet-Era