Shtutgart huazon futbollistin e Chelsea

Skuadra e Bundesliges gjermane, Shtutgart ka huazuar nga Chelsea futbollistin 22 vjecar Oriol Romeu. “Romeu eshte nje futbollist i ri dhe me nje te ardhme te madhe. Ne fushe ai esdhte shume i forte dhe ka luajtur ne 2 nga kampionatet me te forte ne Europe”, ka deklaruar drejtori sportiv i Shtutgart Fredi Bobic. Romeu ka zhvilluar 22 ndeshje me Chelsea ne Premier League ndersa sezonin e kaluar ishte i huazuar ne radhet e Valencia ne Primera Division ku zhvilloi 13 ndeshje.