Statistika: Januzaj vs Gotze

Sot pritet dueli i kthimit mes Bayernit dhe Manchesterit, sfidë e cila do vendoset pikërisht sonte në Allianz Arena. Pas barazimit 1-1 në Old Trafford dy skuadrat kanë gjasa reale për te avancuar më tej. Kurse para duelit ne ju sjellim një krahasim mes dy super talentëve atij kosovar, Adnan Januzaj dhe gjermanit, Mario Gotze.

Adnan JANUZAJ  

Premier League: 24 ndeshje, 4 gola, 3 asistime
Champions: 1 ndeshje, 0 gola
Capital One: 4 ndeshje, 1 asistim
FA Cup: 1 ndeshje, 0 gola

Mario GOTZE

Bundesliga: 23 ndeshje, 8 gola, 7 asistime
Champions: 8 ndeshje, 3 gola, 1 asistim
Germany – DFB-Pokal: 2 ndeshje, 0 gola, 2 asistime