Takoni fansen me te vjeter te Eurovision 2014

 

Oma Elia eshte fansja me e vjeter e Eurovision 2014. Zonja 104 vjecare ka “tundur” Klubin e Eurovizionit. Ajo ka pershendetur fansat e Eurovision dhe ka bere foto me ta.
Emri i saj i vertete eshte Eleonora Kastner. Ajo ka lindur ne 1910 ne Gjermani. Pasioni i saj per muziken u transformua ne dashurine e saj per Eurovision Song Contest. Ne vitet 50te, filloi te degjonte kenget e Eurovision ne radio. Me pas, bleu nje televizor dhe filloi ti ndiqte kenget ne ekranin e madh.

Ne 2011, enderra e Elia u be realitet. Nipi i saj e mori ate ne nje Live Show ne Düsseldorf. “Patjeter isha e mrekulluar nga atmosfera. Biles Klubi i fansave gjermane, OGAE, me dha edhe nje anetaresim nderi ne Eurovision,” tha Elia per Eurovision.tv