Tragjedi ne futboll, vriten 14 tifoze gjate perleshjeve me policine

Lidhur me artikullin:

Nje tragjedi e madhe ka prekur futbollin egjiptian. Se paku 14 tifoze jane konfirmuar te vdekur gjate perleshjeve me policine, para takimit mes skuadrave Zamalek dhe Enppi ne Kajro.

Gjate ketyre perleshjeve, pos numrit te madh te vdekurve, raportohet edhe per 30 te lenduar.
Nuk raportohet me shume per shkakun e shperthimit te dhunes, por ne Egjipt edhe gjate vitit 2012, gjate perleshjeve kishin mbetur te vrare 74 tifoze.

Burimi:Indeksionline