United dhe Chelsea gati te paguajne 100 milione euro per yllin e Atletico

Lidhur me artikullin:

Manchester United dhe Chelsea po pergatiten per nje sfide te hapur ne merkato per te marre sherbimet e Antonie Griezmann. Francezi ka te ngjare te largohet nga Atletico Madrid ne fund te sezonit, gjate veres se ardhshme, sidomos pasi mesoi se trajneri Diego Simeone e reduktoi kontraten deri ne vitin 2018. Çmimi qe do te bindte Atletico Madrid eshte 100 milione euro dhe sipas asaj qe shkruan shtypi anglez dy gjigantet e Premier League do te nisin ankandin.

Manchester United synon te binde Griezmann te pranoje oferten e tyre duke u bazuar te miqesia e madhe qe ka me bashkeatdhetarin Paul Pogba, ndersa Chelsea gjithashtu ka bere 100 milione euro gati per te paguar klauzolen qe kerkon Atletico Madrid dhe do ta paguaje lojtarin francez me rreth 10 milione euro neto ne sezon. Chelsea mund te jete e avantazhuar edhe nese merr Diego Simeone si zevendesuesin e mundshem te Antonio Conte, nese gjerat nuk shkojne mire per italianin.

griezmann