Ushqimet me te mira dhe me te keqija per gjumin

Lidhur me artikullin:

Te gjithe na ka ndodhur te zgjohemi ne 3 te mengjesit, duke mallkuar veten per ate filxhanin e peste te kafes.

Eshte nje gabim qe te gjithe bejme, por ka disa ushqime te tjera qe na mbajne zgjuar gjate nates.

Ja cilat jane 10 ushqimet me te mira e te keqija per gjumin tone:

Me te mira:

1-Oriz jasmin

2-Fasule soje dhe fara kungulli

3-Qershi

4-Banane

5-Tershere

6-Çaj jeshil pa kafeine

Me te keqijat:

1-Kafeine

2-Alkool

3-Ushqime me ereza

4-Vakte me shume yndyrna