Ushtari rus vret oficerin ukrahinas

Nje ushtar rus ka vrare nje oficer detar ukrahinas ne Krimene lindore, sipas Ministrise ukrahinase te Mbrojtjes.

Ministria dha pak detaje lidhur me kete vdekje qe ndodhi diten e djele ne qytetin e Novofyodorovka.

Protestat ne Ukrahinen lindore, ku aktivistet moren ndertesat publike ne tre qytete, jane pjese e nje plani per te destabilizuar Ukrahinen dhe per te sjelle trupat ruse, Kryeministri Arseny Yatseniuk tha te henen.