06/11/2014

Kategori: Sport

Ajax – Barcelona 0 – 2

Messi dhe Messi. Argjentinasi i ka dhene fitoren skuadres se tij dhe ka barazuar rekordin e Raul Gonzales Blanco per golat e shenuar ne Champions League. Barcelona eshte kthyer te fitorja dhe ka siguruar kualifikimin per ne fazen tjeter.  Pas 4 takimesh Barcelona ka 9 pike dhe perballja kunder PSG do te jete vendimtare per te percaktuar se kush do te renditet ne vendin e pare.

130 views