05/11/2014

Kategori: Sport

Arsenal – Anderlecht 3 – 3 Cmenduri ne Emirates Stadion

Cmenduri ne Emirates Stadion. Arsenal ka shperdoruar nje avantazh prej 3 golash. Ishin Arteta, Sanchez dhe Chamberlain qe bejne te duket sikur gjithcka ka perfunduar ne avantazh te skuadres se Arsene Wenger. Por te besuarit e Besnik Hasi nuk dorezohen dhe ne minuten e 61 Vanden Borre shkurton diferencen. Ne minuten e 73 eshte serish Vanden Borren qe me ane te nje 11 metershi shenon serish. Ne minuten e 90 ishte Mitrovic qe shenon golin e barazimit. Anderlecht tani ka 2 pike dhe synon kualifikimin per ne Europa League.

170 views