09/03/2015

Kategori: Sport

Arsenali eliminon Unitedin ne Old Traford (Video)

A rsenali ka arritur te eliminoje Manchester United nga FA Cup duke e mposhtur ne Old Traford, me rezultat 1:2. Ndeshjet ne FA Cup luhen me nje ndeshje, dhe perseriten vetem ne rast barazimi ne lojen e pare. Nacho Monreal ne minuten e 26’, shenoi per epersine e pare te Arsenalit, epersi e cila nuk zgjati shume. Wayne Rooney ne minuten e 29’, barazoi ne 1:1, duke shenuar nje gol te bukur me koke. E per eliminimin e Unitedit, u perkujdes ish lojtari i tyre, Danny Welbeck, qe shfrytezoi nje gabim te mbrojtjes vendase ne minuten e 62’, per te shenuar golin e dyte dhe te fitores se Arsenalit. Burimi: Indeksionline

159 views