24/02/2015

Kategori: Sport

Barcelona 2-1 ne City , Juventus 2-1 ne Torino (Video)

Juventusi triumfoi 2:1 kunder Borussia Dortmundit ne Torino. Skuadra kampione italiane, Juventus, ka shenuar fitore 2:1 kunder Borussia Dortmundit ne Torino. Ne nje sfide tejet te bukur per t’u shikuar, Zonja e Vjeter arriti te mbahet per kete fitore minimale. Carlos Tevez (13’) dhe Alvaro Morata (43’) shenuan golat e ketij triumfi per vendasit, teksa Marco Reus (18’) shenoi golin e vetem te gjermaneve Barcelona arriti te triumfoje 2:1 kunder Manchester Cityt ne Etihad. Skuadra e Barcelones ka realizuar nje nga fitoret me te medha te ketij edicioni. Katalunasit triumfuan 2:1 kunder Manchester Cityt ne Etihad ne kuader te ndeshjes se pare te rrethit te pare eliminues te Liges se Kampioneve. Luis Suarez ishte heroi i ketij triumfi te katalunasve me dy golat e tij (16’ dhe 30’). Golin e vetem te vendasve e shenoi Sergio Aguero (69’). Ndryshe, Lionel Messi humbi penalltine ne minuten e fundit te kohes shtese. Burimi :Gazeta Express

219 views