05/11/2014

Kategori: Sport

Basel – Ludogorets 4 – 0 Xhaka dhe Gashi enderrojne per fazen e dyte

Basel ka fituar bindshem me rezultatin 4-0 kunder Ludogorets dhe tani kane shpresa per tu kualifikuar per ne fazen e dyte te Champions League. Embolo dhe Gonzalez i japin avantazhin ne pjesen e pare skuadres zvicerane. Ne pjesen e dyte, ne minuten e 51 ishte Shkelzen Gashi qe shenon goline trete. Suchy ne minuten e 65 vulos perfundimisht rezultatin. Tani Basel renditet ne vendin e dyte ne grupin B me 6 pike. Taulant Xhaka dhe Shkelzen Gashi enderrojne per kualifikimin ne raundin me eleminim direkt.

131 views