05/11/2014

Kategori: Sport

Borussia Dortmund – Galatasaray 4 – 1 Skuadra e Klopp nuk njeh krize ne Champions

Borussia Dortmund nuk njeh krize ne Champions League. Pas fitores 2 jave me pare me rezultatin 4-0, skuadra e Jurgen Klopp fiton serish me rezultat te thelle kunder Galatasaray. 4-1 ka fituar Dortmund duke siguruar kualifikimin per ne raundin tjeter. Ishte Marco Reus qe hapi serine e golave. Me pas dyfishon Papastathopoulos. Hakan Balta ndez nje fije shprese per turqit por Immobile dhe me pas nje autogol i Kaya mbyllin gjithcka. Dortmund pas 4 ndeshjesh eshte skuadra me golavarazhin me te mire. 13 gola te shenuar dhe vetem 1 i pesuar.

176 views