12/04/2015

Kategori: Sport

Cfare autogoli i futbollistit shqiptar (Video)

Ne ndeshjen ndermjet Baselit dhe FC Zurich, krahas Shkelzen Gashit dhe Taulant Xhakes qe luajten per ekipin nikoqir, per mysafiret u angazhua mbrojtesi shqiptar, Berat Xhimshiti. Baseli i e fitoi me rezultat 5-1 ate ndeshje, ndersa tashme kemi raportuar se Gashi realizoi nje gol dhe u perjashtua me karton te kuq ne fund te pjeses se pare. Tash sjellim golin e fundit ne ndeshje qe hyri ne minuten e 88-te e qe ishte nje autogol, pikerisht i shqiptarit Berat Xhimshiti. Ne perpjekje qe t’ia kthente topin portierit, ai realizoi nje autogol qesharak Burimi: Telegraf

456 views