21/02/2015

Kategori: Sport

Emocionuese: Gjest i madh nga Xhaka, ja si i nderoi tifozet shqiptare ne Spanje (VIDEO)

Granit Xhaka, mesfushori i Borussia Moenchengladbach ka treguar edhe nje here se eshte sportit i madh Nje flamur kombetar ishte shfaqur ne sfiden mes Sevillas dhe Borussia Moenchengladbach , e zhvilluar ne mesjave ne kuader te Europa League. Kurse, pas takimit, ylli kosovar Granit Xhaka kishte shkuar te keta tifoz per t’i nderuar. Ai u dhuroi atyre fanellen e skuadres gjermane. “Te nderuar fansa ne ndeshjen ''Fc Sevilla vs Borussia Monchengladbach'' ishte prezent nje flamur Kuq e Zi ,ishin disa qe me ben krenar dhe un shkova ti pershendes dhe tu jap fanellen time. Faleminderit Fansa”, ka shkrtuar Xhaka ne facebook. Burimi : Gazeta Express

222 views