18/10/2014

Kategori: Lajme

Evakuohet Shtepia e Bardhe

Agjentet e Sherbimit Sekret evakuuan nje pjese te Shtepise se Bardhe, pasi nje person i dyshimte u pa te kaperceje gardhin duke tentuar te vrapoje drejt nderteses presidenciale. Incidenti ndodhi vetem pak momente pasi Presidenti Bark Obama kishte lene Shtepine e bardhe te premten ne mbremje. Deshmitaret thane se pane nje person te kapercente hekurat rrethues te Shtepise se Bardhe dhe te vraponte ne drejtim te pjesen veriore te nderteses. Agjentet sekrete arriten te neutralizonin situaten, ndersa i dyshuari u dergua ne nje spital ne Uashington, pasi pati dhimje te kraharorit. Stafi i Shtepise se Bardhe dhe gazetaret qe punojne ne kompleks u shoqeruan jashte nderteses. Sakaq, ne pervjetorin e sulmeve terroriste te 9 Shtatorit, Sherbimi Sekret arrestoi nje burre, i cili gjithashtu kaperceu mbi gardhin e Shtepise se Bardhe.

168 views