26/02/2015

Kategori: Sport

Fitore e madhe e Romes, eliminon Feyenoordin (VIDEO)

Roma eshte kualifikuar ne fazen tjeter te Europa Leagues pas fitores se mundimshme kunder Feyenoordit. Pas shume incidenteve ne fushe, Roma eshte kualifikuar ne 1/8 e finales se Europa Leagues, pasi ka mposhtur Feyenoordin ne udhetim me rezultat 2:1. Golat per Roman i shenuan Ljajic ne minuten e 45 dhe Gervinho ne minuten e 60, ndersa golin e vetem per vendesit e shenoi Manu ne minuten e 57-te. Ndeshja gjate tere kohes kishte shume tensione te medha, ku Feyenorrd mbeti pa nje lojtar, pasi u ndeshkua me kartone te kuq, ndersa ne minuten e 55-te u nderpre takimi per shkak te gjuajtjes se gjesendeve ne fushe nga tifozet. Burimi: Gazeta Express

193 views