07/02/2015

Kategori: Sport

Historia e Valon Behrami, emigrimi dhe integrimi ne Zvicer (Video)

Valon Behrami eshte njeri prej futbollisteve kosovare qe me familje u shperngul ne perendim, per shkak te kushteve te veshtira dhe acarimit te situates ne Kosove, gjate viteve 90. Dhe, kur ishte femije, mesfushori kosovar e kishte dhene nje interviste per mediat zvicerane, duke folur per femijerine e tij dhe per endrrat qe kishte. Tash, 29 vjecari eshte bere nje yll i futbollit dhe ka luajtur ne ekipe te njohura evropiane si Lazio, Napoli, Fiorentina, West Ham United dhe tani ne Hamburg

487 views