22/03/2015

Kategori: Sport

Incident ne Apolonia – Tirana . Portieri Serb kerkon te ”perdhosi” flamurin tone (Video)

Shenon Morina me 11 metersh. Amarildo Dimo eshte larguar me karton te kuq si shkaktar i penalltise. Nderkohe para gjuajtjes se penalltise nje tifoz hyn ne fushe dhe shpalos nje flamur shqiptar me nje mbishkrim qe kishte lidhje edhe me Kosoven. Ne ate moment portieri serb i Apolonise, Vilson Cakoviç nderhyn duke ia hequr nga dora tifozit flamurin gjithe inat. Tifozerite e te dy skuadrave shperthejne ndaj portierit, ndersa edhe futbollsitet ne fushe u nervozuan nga ky gjest.

353 views