05/11/2014

Kategori: Sport

Juventus – Olympiacos 3 – 2 Kampionet e Italise vuajne por fitojne

Juventus vuan shume por ne fund ka arritur objektivin e saj dhe ka fituar kunder Olympiacos, ne ate qe quhej ndeshja e 'jetes' per kampionet e Italise. Ishte Pirlo qe ne minuten e 21 kalon ne avantazh Juventus me nje goditje perfekte denimi. Por 3 minuta me vone ishte Botia qe barazon. Ne pjesen e dyte ishte skuadra greke qe realizon goline avantazhit ne minuten e 61 me ante Ndinga. Juventus Zgjohet dhe shenon 2 here brenda 1 minute. Ne minuten e 65 nje autogol i portierit Roberto dhe ne te 66 ishte Pogba qe i jep fitoren e shpreses Juventus qe tani ka 6 pike, po aq sa skuadra greke.

144 views