18/11/2014

Kategori: Sport

Kandidatet per cmimin Ferenc Pushkash per golin me te bukur te vitit. Numri 4

Parabola e Marco Fabian ne minuten e 93. Mesfushori i Cruz Azul realizon gjene me te veshtire. Ne minuten e 93 dhe vetem 15 sekonda larg perfundimit te takimit kunder Puebla, futbollisti meksikan realizon nje gol spektakolar. Gjuan nje parabole nga kufinjte e zones dhe i jep fitoren skuadres se tij. FIFA nuk ka gabuar qe e ka perzgjedhur ne top 10 per cmimin Ferenc Pushkash.

170 views