25/10/2014

Kategori: Sport

Kur Zvonimir Boban zihej me policine serbe

Ish-futbollisti kroat i Milani mbrojti nje tifoz nga goditjet e nje polici serb dhe u shnderrua ne nje mit. Ndodhi me 13 maj te vitit 1990, kur luante me Dinamon e Zagrebit. Para ndeshjes me rivalet historike te Yllit te Kuq, ne stadium ndodhi gjithçka. Incidentet ne Beograd te çojne ne menyre te paevitueshme ne te shkuaren kur Jugosllavia ishte ende nje shtet i vetem, ndonese ne prag te luftes civile. Kjo dite ka mbetur ne histori si nje prej faqeve me te erreta te futbollit ballkanik.

189 views