06/02/2015

Kategori: Sport

Lenjani ‘çmend’ francezet, e kendon himnin e Shqiperise ne skuader (Video)

Ermir Lenjani ka treguar edhe njehere se eshte patriot i madh, dhe eshte shume i lidhur me Shqiperine. Mesfushori i Kombetares se Shqiperise, ka pranuar nje sfide nga shoket e skuadres se tij Rennes, transmeton Telegrafi. Ylli i ‘kuqezinjve’, ka kenduar nje kenge pasi keshtu eshte tradite tek Rennes, qe lojtaret e rinj te kendojne, dhe 25-vjeçari me krenari ka kenduar himnin e Shqiperise. Ai me pas e ka futur nje video ne faqen e tij zyrtare ne Facebook, ku ka shkruar per kendimin qe e ka bere. “Ne skuader eshte rregull qe lojtaret e rinj te kendojne ndonje kenge. Dhe me kenaqvesi e pranova kete sfide, ku kendova himnin me te bukur ne bote, ate te Shqiperise”, shkroi Lenjani.

242 views