24/11/2014

Kategori: Sport

Lionel Messi, sulmuesi qe u kthye ne legjende

Lionel Messi me 3 golat e tij te shenuar kunder Sevilla ka hyre ne historine e La Liga. Tani nuk eshte me Telmo Zarra golashenuesi me i mire i kampionatit spanjoll, por eshte Lionel Messi qe ka shenuar 253 gola deri me tani. Lionel Messi ka ende shume vite karriere perpara tij dhe nese ai nuk largohet nga Barcelona do te vazhdoje ta permiresoje rekordin e tij. Ja 253 golat e Lione Messi ne Spanje

170 views