26/11/2014

Kategori: Sport

Manchester City – Bayern Munchen 3 – 2 Spektakel i Sergio Aguerro qe ben te enderroje skuadren e tij

Manchester City kunder Bayern Munchen ka perfunduar me fitoren e skuadres angleze, por ky takim ishte nje spektakel i vertete. Ishte Sergio Aguerro qe shenon i pari nga pika e bardhe e 11 metrave. Bayern edhe pse me 10 futbolliste luan si i barabarte dhe shenon 2 here me ane te Xabi Alonso dhe Robert Lewandowski. Por atehere kur te gjithe mendonin se ky takim do te perfundonte me fitoren e Bayern, ishte Aguerro qe shenon 2 here ne 5 minutat e fundit te takimit. Nje fitore shprese per Manchester qe tani ne perballjen e fundit kunder Romes duhet te fitoje me cdo kusht per te qene ajo skuadra e dyte ne grup qe do te kualifikohet.

166 views