06/11/2014

Kategori: Sport

Maribor – Chelsea 1 – 1

Maribor ka arritur te ndale skuadren e Jose Mourinho dhe ruan shanset per nje kualifikim te metejshem. Pas nje pjese te pare te mbyllur ne barazim pa gola ne minuten e 50 ishte Ibrahimi qe kalon ne avanztazh skuadren sllovene. Chelsea ishte skuadra qe krijonte me shume dhe ne minuten e 73 ishte Matic qe barazon. Tani Chelsea ka 8 pike ndersa Maribor 3 pike.

149 views