17/02/2015

Kategori: Sport

Paqe ne Paris, Bayerni e mund me loje Shakhtarin, por jo me gola(Video)

Paris Saint Germain dhe Chelsea kane luajtur barazim 1:1 ne Parkun e Princave ne kryeqytetin francez, ne ndeshjen e pare te fazes se eliminimit direkt te Liges se Kampioneve. PSG e nisi ndeshjen ne sulm me Edison Cavanin dhe Zlatan Ibrahimovicin, ndersa Chelsea me Diego Costan. Mysafiret nga Londra te paret gjeten golin, nepermjet mbrojtesit Bratislav Ivanovic, qe shenoi ne minuten e 35’. Bayern Munchen ka luajtur barazim pa gola ne udhetimin ne Ukraine, te skuadra e njohur Shakhtar Donstek. Skuadra e Pep Guardiolas ishte skuader me e mire ne pjesen me te madhe te kohes, duke e kontrolluar lojen si me posedim dhe me raste, por qe portat mbeten te paprekura. Nga minuta e 65’, Bayerni luajti me nje lojtar me pak, pas ndeshkimit me karton te kuq te Xabi Alonsos Burimi:Indeksionline

180 views