11/03/2015

Kategori: Sport

PSG eleminon Chelsean ( Video)

PSG-ja ka kaluar tutje ne Ligen e Kampioneve. Skuadra franceze, PSG, ka arritur nje kualifikim historik ne Ligen e Kampioneve. Francezet kaluan tutje duke eliminuar jo me pak se Chelsean e Jose Mourinhos. Sfida e dyte e zhvilluar ne Stamford Bridge perfundoi ne barazim 2:2 dhe fale barazimit 1:1 ne Paris, PSG-ja kalon tutje me golat si mysafir. David Luiz (86’) dhe Thiago Silva (114’) shenuan golat e fitores per PSG-ne, teksa golat per Chlesean u realizuan nga Gary Cahill (81’) dhe Eden Hazard (96’). Ndryshe, Parisi nga pjesa e pare luajti me nje lojtar me pak ne fushe pas perjashtimit te Zlatan Ibrahimovic. Burimi: Gazeta Express

211 views