05/11/2014

Kategori: Sport

Real Madrid – Liverpool 1 – 0 Benzema i mjafton madrileneve

Real Madrid ka fituar minimalisht me rezultatin 1-0 kunder Liverpool dhe ka siguruar vendin e pare ne grupin B, qe do te thote kualifikim per ne raundin tjeter. Karim Benzema ishte autori i golit te fitores. Ne minuten e 27 sulmuesi francez shenon pas nje krosimi te Marcelo. Real Madrid ka tashme 12 pike.

136 views