10/11/2014

Kategori: Sport

Real Madrid – Rayo Vallecano 5 – 1

Real Madrid ka fituar derbin e vogel te qytetit kunder Rayo Vallecano me rezultatin 5 - 1 dhe vazhdon te kryesoje renditjen ne Primera Division me 27 pike pas javes se 11. Golat per Real Madrid u shenuan nga Gareth Bale, Sergio Ramos, Toni Kroos, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo. Real Madrid vazhdon te jete skuadra me sulmin me te mire ne Europe. Deri me tani, pas 11 javesh skuadra e Ancelotti ka shenuar 42 gola.

186 views