01/12/2014

Kategori: Sport

Roma – Inter 4 – 2

Roma ka mposhtur Inter me rezultatin 4 - 2. Skuadra e Rudi Garcia kaloi ne avantazh ne minuten e 21 me ane te Gervinho por Inter barazon ne minuten e 36 me ane te kapiteniet Ranocchia. Me kete rezultat mbyllet pjesa e pare. Ne pjesen e dyte Roma kalon ne avantazh ne minuten e 47 me nje super gol te Holebas. Ne minuten e 57 ishte Osvaldo qe i jep barazimin qe zgjat vetem 3 minuta. Pjanic ne minuten e 60 shenon golin e 3 per Roma. Ne minuten e 92 mesfushori boshnjak shenon nje gol fantastik nga nje goditje denimi. Ndeshja mbyllet dhe Roma vazhdon te jete ndjekesja e Juventus.

166 views