27/03/2015

Kategori: Sport

Shaqiri me tre asistime, Xhaka me super gol, fiton Zvicra (Video)

Kombetarja helvete mposhti 3:0 Estonine, ndersa merita te medha ne kete fitore paten shqiptaret, qe ishin te perfshire ne te tri golat. Goli i pare i ndeshjes u shenua ne minuten e 17’, kur nje harkimi te Xherdan Shaqirit, me koke iu pergjigj Lukas Schaer. Nuk kaloi shume kohe dhe zviceranet gjeten edhe golin e dyte. Granit Xhaka ne minuten e 27’, shenoi nje gol shume te bukur nga largesia, ndersa ne kete aksion u perfshine edhe Behrami dhe Shaqiri. Per te bere kete fitore edhe me madheshtore, u perkujdes Haris Seferovic, qe shenoi per 3:0 ne minuten e 80’, pas nje topi qe mori nga i jashtezakonshmi Xherdan Shaqiri. Burimi: Indeksionline

257 views