21/02/2015

Kategori: Sport

Shqiperia mund Serbine, tifozet serbe prape me telashe (Video)

Ndeshja e shume pritur mes dy ekipeve nga liga e ulet e Austrise, SV Albania dhe KE Serbia, eshte luajtur, ndersa fitorja i ka takuar skuadres shqiptare, qe e fitoi takimin 2:1. Kjo ndeshje kishte per t’u luajtur ne muajin nentor te vitit te kaluar, por ishte shtyre, pas incidenteve qe ndodhen ne Beograd, me 14 tetor, ku u nderpre ndeshjes mes Serbise dhe Shqiperise, pasi tifozet vendas pushtuan fushen, dhe sulmuan kombetaren shqiptare. Por ndonjeri nga keta tifoze, si duket ka qene edhe ne Austri, pasi qe policia e ketij vendi, intervenoi te tifozet serbe, duke perdoruar shkopinjte e gomes dhe sprej, pasi qe tifozet hodhen ne fushe petarde. Ne kete takim, ishin te pranishem rreth 1200 tifoze, ndersa 800 ishin shqiptare, qe kishin udhetuar nga vende te ndryshme per te ndjekur kete ndeshje. Burimi: Indeksionline

148 views