31/10/2014

Kategori: Sport

Skandal ne Indonezi. Skuadrat shenojne 5 autogola

Nje skandal i vertete perfshin futbollin Indonezian. Dy ekipet PSS Sleman dhe PSIS Semarang jane skualifikuar pas 5 golave te shenuar ne nje ndeshje mes tyre, e vlefshme per Divizionin e Pare. Dy klubet akuzohen per trukim ndeshjes, duke u pezulluar nga cdo aktivitet ne futbollin indonezian.

214 views