24/10/2014

Kategori: Sport

Slovan Bratislave – Sparta Prage 0 – 3

Skuadra e Sparta Prage ka fituar ne perballjen me rivalin kryesor, Slovan Bratislave me rezultatin 0 - 3. Te gjithe golat u shenuan ne pjesen e dyte. Vlen te theksohet se ndeshja u nderpre gjate pjeses se pare per shkak te trazirave ne shkallet e stadiumit ndermjet tifozerive. Tifozet gjithashtu kane hyre ne fushen e lojes dhe kjo ka detyruar arbitrin e ndeshjes qe te urdheroje futbollistet qe te futen ne dhomat e zhveshjes. Pas rreth 50 minutash ndeshja ka rifilluar normalisht dhe Sparta pas kesaj fitoreje ka shkuar ne kuoten e 6 pikeve dhe renditet ne vendin e trete ne grupin I sebashku me Young Boys dhe Napoli.

159 views