06/11/2014

Kategori: Sport

Sporting Lisbone – Schalke 4 – 2

Spektakel, gola dhe 'hakmarrje' e Sporting kunder Schalke. Ndeshja e pare kishte perfunduar me rezultatin 4 - 3 per skuadren gjermane me nje 11 metersh te dyshimte dhe ndeshja e djeshme ishte nje 'hakmarrje' e portugezeve. Ishte Schalke qe kalon e para ne avantazh me nje autogol te Slimani. Me pas ne pjesen e dyte ishin Jefferson Nani, Carrillo dhe Slimani. Per Schalke goline dyte e shenon Aogo. Tani Schalke vazhdon te renditet ne vendin e dyte me 5 pike ndersa Sporting eshte ne kuoten e 4 pikeve.

145 views