26/11/2014

Kategori: Sport

Sporting – Maribor 3 – 1 Portugezet shume prane kualifikimit

Sporting ka fituar kunder Maribor me rezultatin 3 - 1 dhe tani renditet ne vendin e dyte ne grupin G me 7 pike dhe shpreson ne nje kualifikim per ne fazen e dyte te Champions League. Mana, Nani dhe Slimani i japin fitoren skuadres se Sporting qe ne ndeshjen e fundit kunder Chelsea ne Londer i mjafton nje barazim.

146 views